MENU

Masz pytania?

Jaki jest wpływ epilacji laserowej na skórę?

Promień lasera kierowany jest na cebulki włosków, co powoduje, że skóra podczas zabiegu nie ulega zniszczeniu. Często Klienci po zabiegu zauważają pozytywne zmiany stanu skóry w depilowanym obszarze – skóra staje bardziej elastyczna i gładka.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, co przechodzi po kilku godzinach. Ważne, aby nanosić na nią łagodzący krem. Okres rehabilitacji skóry nie jest wymagany.

W LASERI wykorzystujemy diodowy laser nowego pokolenia, który zmniejsza do zera szanse pojawienia się oparzeń, niezależnie od kolory skóry. Negatywne skutki mogą pojawić się jedynie w sytuacji, gdy Klient nie stosuje zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu.

Zobacz odpowiedź

Czy epilacja laserowa jest bolesna?

Odczucie bólu jest zależne od indywidualnego progu bólu Klienta oraz od urządzenia, które stosuje się podczas wykonywania zabiegu. W LASERI wykorzystujemy diodowy laser najnowszej generacji z wbudowanym systemem chłodzenia, dzięki czemu odczucie bólu jest zminimalizowane. Nieprzyjemne odczucia zmniejsza także specjalny żel, który stosuje się podczas zabiegu. Klienci mogą odczuwać lekkie ukłucia oraz szczypanie, jednak uczucie dyskomfortu jest minimalne i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków przeciwbólowych.

Zobacz odpowiedź

Kiedy można zobaczyć pierwsze efekty epilacji laserowej?

Włoski nie wypadają od razu po zabiegu epilacji. Z reguły wypadanie włosków z uszkodzonej cebulki trwa od 10 do 14 dni.

Po pierwszym zabiegu może wypaść od 20 do 30% włosków. Jednak wzrost włosków, które były w stanie snu także może być zauważalny. Znaczące zmniejszenie liczby włosków zauważa się średnio po 4 zabiegach. Po każdym zabiegu zmianie ulega struktura włosków, stają się cieńsze i bardziej miękkie.

Zobacz odpowiedź

Jaki jest czas trwania zabiegu epilacji laserowej?

Jest to zależne od obszaru epilacji. Na przykład: zabieg usunięcia włosków w okolicy ust trwa tylko 5-10 minut, a epilacja dwóch nóg trwa około 1 godzinę.

Zobacz odpowiedź

Czy epilacja laserowa jest bezpieczna?

Obecnie uważa się, że epilacja laserowa jest optymalną metodą radykalnego rozwiązania problemu niechcianych włosków, ponieważ łączy w sobie wysoki poziom skuteczności zabiegu oraz bezpieczeństwo.

Jeśli nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu, usunięcie włosków za pomocą diodowego lasera jest całkowicie bezpieczne i nie może zaszkodzić zdrowiu Klientów. Nie należy zapominać, że istotne jest przestrzeganie zasad przygotowania do zabiegu oraz proces dbania o skórę po jego zakończeniu.

Zobacz odpowiedź

Czy epilacja laserowa może nie działać?

W 99% przypadków epilacja laserowa zapewnia wysoką skuteczność usuwania niechcianych włosków. Sytuacje, w których ta metoda nie działa związane są z zaburzeniami hormonalnymi.

Przed pierwszym zabiegiem, podczas bezpłatnej konsultacji specjalista LASERI szczegółowo analizuje, czy zastosowanie tej metody w konkretnym przypadku będzie bezpieczne i efektywne. W tym celu brane są pod uwagę wszystkie indywidualne cechy i stan zdrowia Klienta.

Zobacz odpowiedź

Czy istnieją efekty uboczne epilacji laserowej?

Jeśli zabieg wykonywany jest przez profesjonalnego specjalistę z wykorzystaniem jakościowych, nowoczesnych urządzeń, epilacja laserowa nie powoduje żadnych negatywnych reakcji na skórze, nie zostawia śladów i nie wpływa na funkcjonowanie organizmu Klienta. Efekty uboczne mogą pojawić się, kiedy Klient nie przestrzega rekomendacji dotyczących pielęgnacji skóry po zakończeniu zabiegu lub jeśli epilacja została wykonana mimo istniejących przeciwwskazań.

Zobacz odpowiedź

Czy można wykonać epilację laserową twarzy? Czy jest to bezpieczne?

Tak, usunięcie włosków za pomocą lasera diodowego można stosować we wszystkich obszarach ciała oraz twarzy. Epilacja jest bezpieczna, jeśli nie ma przeciwwskazań i wykorzystuje się profesjonalne urządzenia. Ważne, aby przestrzegać zasad związanych z przygotowaniem do zabiegu oraz pielęgnacją skóry po jego wykonaniu. To gwarantuje brak efektów ubocznych.

Zobacz odpowiedź

Czy epilacja laserowa może usunąć wszystkie niechciane włoski w pewnym obszarze?

Pełna seria zabiegów może usunąć do 95% włosków w obszarze, który został poddany działaniu lasera. Właśnie z tego powodu epilacja laserem diodowym uważana jest za jedną z najbardziej efektywnych metod radykalnego rozwiązania problemu niechcianych włosków.

Zobacz odpowiedź

Czy kolor włosków wpływa na efektywność zabiegu?

Tak, podczas zabiegu wiązka lasera kierowana jest na pigment zawarty w cebulce włoska. Nie oznacza to jednak, że za pomocą epilacji laserowej można usunąć jedynie ciemne włosy.

Osoby posiadające jasne włoski mogą potrzebować większej liczby zabiegów, aby uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry. Najmniejszą efektywność zabiegu zauważa się w przypadku siwych włosków.

Zobacz odpowiedź

Czy kolor skóry ma znaczenie przy wykonywaniu zabiegu epilacji laserowej?

Nie. Nowoczesne lasery diodowe, które wykorzystujemy w LASERI pozwalają na bezpieczne i efektywne usunięcie włosków na skórze niezależnie od jej fototypu.

Zobacz odpowiedź

Dlaczego potrzebny jest cały pakiet zabiegów?

Laser działa jedynie na włoski będące w aktywnej fazie wzrostu (anagen), a to stanowi zazwyczaj od 15 do 20% włosków. Reszta włosów znajduje się w fazie przejściowej (katagen) i spoczynkowej (telogen) i nie jest podatna na działanie laserów niezależnie od ich typu. Właśnie dlatego potrzebny jest cały pakiet zabiegów. Tylko wtedy można “złapać” każdy włosek będący w stanie wzrostu.

Zobacz odpowiedź

W jakich sytuacjach nie można wykonywać zabiegu epilacji laserowej?

Istnieje krótki spis stanów i chorób, w przypadku których nie można wykonywać zabiegu epilacji laserowej: choroby onkologiczne, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne. W takich sytuacjach należy dokonać wyboru innej metody usunięcia niechcianych włosków.

Istnieje także spis rekomendowanych przeciwwskazań - stanów i chorób, w przypadku których rekomenduje się tymczasową rezygnację z zabiegu: choroby dermatologiczne, uszkodzenia skóry w obszarze usuwania włosków, ciążą, okres laktacji i inne.

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu w LASERI Klient wypełnia ankietę, w której informuje o stanie swojego zdrowia. Na podstawie analizy odpowiedzi, specjalista decyduje, czy bezpieczne jest wykonanie tej metody usunięcia włosków. Zabieg zostanie wykonany tylko wtedy, gdy nie będzie przeciwwskazań.

Zobacz odpowiedź

Czy przed zabiegiem epilacji laserowej konieczne jest zapuszczanie włosków?

Nie, jest to jedna z istotnych zalet zastosowania lasera diodowego. Włosków nie należy zapuszczać, wręcz przeciwnie, w dniu zabiegu należy je dokładnie ogolić.

Zobacz odpowiedź

Czego nie można robić po zabiegu epilacji laserowej?

W ciągu 14 dni od zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania się na słońcu lub w solarium. W tym okresie nie można także przyjmować preparatów leczniczych, które zwiększają wrażliwość skóry na światło ultrafioletowe. Zaleca się stosowanie kremów z filtrami podczas przebywania na słońcu.

W pierwszych dniach po zabiegu nie należy odwiedzać siłowni, basenu i sauny, wykonywać aktywnych ćwiczeń fizycznych, aby nie wywołać podrażnienia skóry.
Więcej informacji na temat pielęgnacji skóry po zabiegu przekaże specjalista podczas pierwszej wizyty.

Zobacz odpowiedź

Jak można usuwać włoski między zabiegami?

Między zabiegami rekomenduje się depilację za pomocą kremu lub golenia. Nie należy stosować depilatorów elektrycznych, wosku, ani pasty cukrowej, ponieważ metody te wpływają na cebulkę włosa i mogą zmniejszyć skuteczność epilacji laserowej.

Zobacz odpowiedź

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed rozpoczęciem zabiegu w LASER Klient zakłada jednorazową odzież oraz okulary ochronne. Specjalista nakłada na skórę żel chłodzący (w obszarze depilacji), następnie wykonuje zabieg za pomocą nasadki aparatu. Po zabiegu na skórę nanoszony jest krem łagodzący.

Laser diodowy, który wykorzystujemy w LASERI pozwala zminimalizowanie nieprzyjemnych odczuć, dlatego zastosowanie dodatkowych środków przeciwbólowych nie jest konieczne.

Zobacz odpowiedź

Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej?

3 tygodnie przed zabiegiem warto zrezygnować ze wszystkich metod depilacji poza goleniem.

Minimum 2 tygodnie przed zabiegiem nie można opalać się, ani przyjmować preparatów medycznych zwiększających wrażliwość skóry na światło ultrafioletowe (na przykład antybiotyki z grupy tetracyklin).

W ciągu 3 dni przed zabiegiem nie można aplikować na skórę w obszarze planowanej epilacji produktów zawierających alkohol.

W dniu zabiegu obszar poddawany zabiegowi epilacji laserowej powinien zostać ogolony. Na ten obszar nie można nosić także żadnych kosmetyków, w tym dezodorantów.

Zobacz odpowiedź

Jaka liczba zabiegów będzie potrzebna?

Przed rozpoczęciem zabiegów niemożliwe jest określenie, ile z nich będzie wystarczające, aby całkowicie usunąć włoski. Liczba zabiegów zależy od obszaru epilacji, indywidualnego charakteru wzrostu włosa oraz jego struktury.

Średnio pełen pakiet epilacji laserowej składa się z 6-8 zabiegów. W obszarze twarzy liczba zabiegów może być większa - od 8 do 12.

Zobacz odpowiedź

Czy można wykonać zabieg epilacji laserowej latem?

Tak, epilację laserową z wykorzystaniem nowoczesnych laserów diodowych można wykonywać niezależnie od pory roku. Warto jednak pamiętać o ochronie skóry przed działaniem słońca. Nie można opalać się na słońcu i w solarium przez 14 dni przed zabiegiem oraz po nim. Dodatkowo podczas całego kursu zaleca się stosowanie kremów z filtrem, jeśli obszary skóry nie są zakryte odzieżą. W obszarze twarzy należy wybrać krem z filtrem SPF 50.

Zobacz odpowiedź